Profesjonalne pranie chemiczne mebli

Wiele osób uważa, że chemiczne czyszczenie mebli i dywanów jest konieczne tylko wtedy, gdy są one mocno zabrudzone. To przekonanie jest jednak błędne. Naukowcy udowodnili, że w meblach tapicerowanych, sofach, fotelach, materacach, dywanach kryje się wiele niebezpiecznych dla ludzkiego organizmu drobnoustrojów.

Z biegiem czasu każdy mebel, dywan wymaga profesjonalnego czyszczenia. Przyczyną jest kumulowanie się: pyłów, sierści zwierząt, roztoczy (a nawet pluskw), innych mikroorganizmów, plam, zanieczyszczeń.

Wszystko to ma znaczący wpływ na organizm ludzki i może przyczynić się do rozwoju chorób np. chorób skóry, a także reakcji alergicznych.

Czyszczenie mebli tapicerowanych to nie tylko sposób usunięcia wszelkiego rodzaju plam czy nieprzyjemnych zapachów, ale także doskonały sposób na odświeżenie mebli i poprawę ich wyglądu.
Ponadto czyszczenie na sucho mebli tapicerowanych pomaga przedłużyć okres ich użytkowania.  
Tylko profesjonalne czyszczenie pomoże skutecznie pozbyć się wszystkich nagromadzonych zanieczyszczeń.

2. Jak przebiega proces czyszczenia chemicznego oraz jaki sprzęt i środki chemiczne zostają użyte?
Obecnie dla każdego rodzaju tapicerki czy wykładziny istnieją specjalistyczne produkty, które pozwalają na skuteczne ich wyczyszczenie.  

Proces czyszczenia mebli odbywa się w kilku etapach:
1.    Dobór odpowiednich i najskuteczniejszych odplamiaczy i produktów chemicznych do rodzaju tkaniny obiciowej.
2.    Czyszczenie zabrudzeń poprzez wniknięcie roztworu czyszczącego w tapicerkę.
Wysokociśnieniowy roztwór do czyszczenia rozprowadzany jest po powierzchni tapicerki w postaci sprayu.
3.    Zmycie pozostałości roztworu z tapicerki poprzez odessanie go wraz z rozpuszczonym brudem.
Na końcu lekko wilgotną tapicerkę należy pozostawić do wyschnięcia, co trwa około 8 godzin.

Za ich pomocą przeprowadzane jest głębokie czyszczenie – zarówno na sucho jak i na mokro, w zależności od stopnia i rodzaju zanieczyszczenia.

Warto zauważyć jednak, że oprócz profesjonalnego i skutecznego sprzętu niezbędne są odpowiednie środki czystości. Bardzo ważne do czyszczenia  jest używanie specjalistycznych środków chemicznych, które są certyfikowane i hipoalergiczne. Złej jakości chemia i niewłaściwie dobrany skład chemiczny mogą nie tylko przyczynić się do uszkodzenia mebli czy dywanu, ale także zaszkodzić zdrowiu człowieka czy zwierząt.

WARTO WIEDZIEĆ!
Nie próbuj samodzielnie usuwać plam za pomocą produktów gospodarstwa domowego. Nie masz pewności, że ten produkt nadaje się do czyszczenia dywanu czy tapicerki meblowej. Zły dobór środka czyszczącego może spowodować nieodwracalne blaknięcia albo skurczenie tapicerki.
Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania profesjonalistom, którzy będą mogli nadać twojej rzeczy nowe życie!

powrót do listy