JAK ZACZĄĆ SPRZĄTANIE PO REMONCIE?

Od  czego zacząć profesjonalne sprzątanie po remoncie?
Pierwszą rzecz, którą wykonujemy to odkurzenie dosłownie każdej powierzchni – od góry do dołu, od sufitu do podłogi. Odkurzamy również całość okien wraz z ramami okiennymi. Dopiero po etapie dokładnego oczyszczenia z kurzu przystępujemy do czyszczenia na mokro, gdyż to gwarantuje jego skuteczność.
Najwięcej czasu w całym procesie sprzątania po remoncie zajmuje sprzątanie posadzki, zatem wiąże się to z wyższym kosztem usługi.

Ważne jest również zadbanie o komfort personelu sprzątającego w trakcie wykonywania prac. Pracownicy muszą mieć zapewnioną swobodę i dostęp do czyszczonych pomieszczeń. Ponadto wizyty np. elektryków zaleca się umawiać przed sprzątaniem. Zapewnia to większą efektywność sprzątania i zapobiega wykonywaniu zbędnej pracy.
Posiadamy także park maszynowy oraz zestaw narzędzi do dokładnego czyszczenia powierzchni.
Od czego zacząć profesjonalne sprzątanie po remoncie? Pierwszą rzeczą, którą robimy, jest odkurzanie dosłownie każdej powierzchni, od góry do dołu, od sufitu do podłogi, do ram okiennych, odkurzamy również same okna. Po etapie dokładnego oczyszczenia z kurzu i brudu można przystąpić do czyszczenia na mokro. Czyszczenie na mokro może być skuteczne tylko przy wstępnym odkurzaniu na sucho. Zasada ta sprawdza się przy ogólnym sprzątaniu po budowie i remoncie, a także podczas rutynowego sprzątania. Takie doczyszczenie powierzchni przyspiesza cały proces sprzątania. Najwyższym kosztem usługi jest zawsze posadzka, dlatego to właśnie posadzka zajmuje najwięcej czasu w całym procesie sprzątania po remoncie.

Ważne jest, aby personel sprzątający działał swobodnie podczas wykonywania usługi i aby nikt nie ingerował w przebieg prac, nie zabrudził ponownie tego, co właśnie zostało posprzątane. Na przykład elektrycy muszą przyjść albo przed ekipą sprzątającą, albo po ogólnym sprzątaniu. Nasza usługa sprzątania może działać wydajnie i pomóc w dotrzymaniu terminów. Posiadamy park maszynowy oraz zestaw narzędzi do dokładnego czyszczenia powierzchni.

powrót do listy