Jak radzić sobie z kurzem w domu?

Kurz… Bez względu na to, jak mocno z nim walczysz, ciągle pojawia się na nowo. Co pomoże skuteczniej oczyścić lokal i pokonać tego odwiecznego wroga? 
Przede wszystkim niezbędne jest zrozumienie i zaakceptowanie faktu, iż całkowite pozbycie się kurzu jest niemożliwe. Źródłem kurzu jest wszystko, co nas otacza, a nawet sam człowiek. Zrogowaciały naskórek, sierść zwierząt domowych, pyłki roślin, włókna i puch pościeli czy wszelkiego rodzaju materiałów – towarzyszą nam codziennie.

Poniższe wskazówki  mogą pomóc ci w skuteczniejszym zwalczaniu kurzu domowego:
• Czyszczenie na mokro powinno być przeprowadzone tak często, jak tylko jest to możliwe. Najlepiej codziennie. Zwróć uwagę na miejsca, które są najbardziej podatne na osadzanie się kurzu:  regały, szafki, pluszaki. 
• Zamiast zwykłej szmatki używaj ściereczki z mikrofibry, która zdecydowanie lepiej zbiera kurz i brud. 
• Jeżeli nie cierpisz na alergię, użyj nowoczesnej chemii gospodarczej, która z łatwością umyje powierzchnię i nada jej antystatyczne właściwości - zapobiegające osadzaniu się kurzu.  
• Regularnie odkurzaj wszystkie powierzchnie miękkie: sofy, fotele, dywany ścienne i podłogowe, pluszaki, zasłony.

• Zadbaj o wietrzenie odzieży wierzchniej, koców, poduszek i pościeli zarówno latem, jak i zimą. W ten sposób skutecznie zabijasz znajdujące się w nich roztocza. 
Pamiętaj też o cotygodniowej zmianie pościeli, gdyż ona również zbiera dużą ilość kurzu. 

• Pamiętaj, że miotła, nieważne jak solidna, nie usuwa kurzu, a zamiata go w powietrze. Za jej pomocą można jedynie zamieść większe zanieczyszczenia. Do usunięcia kurzu niezbędny jest mocny odkurzacz. 
Jeśli sprzątanie nie sprawia Ci przyjemności lub brakuje Ci na to czasu, nasza firma sprzątająca „HelpDom” chętnie wyręczy Cię w tym zadaniu. Zadzwoń do nas! Pracujemy dla Ciebie 7 dni w tygodniu.

powrót do listy